Žáci a učitelé ze Schwerinu ve Špindlerově Mlýně

16. 02. 2018

Týden s žáky z partnerské školy

Minulý týden za námi přijeli žáci z partnerské školy ve Schwerinu. Do Špindlerova Mlýna dorazili v sobotu 3. února 2018.

Hned v pondělí jsme je šli navštívit na penzion Adolf, kde byli ubytovaní. Celý večer jsme strávili hraním her i povídáním. V úterý měli svůj program zakončený výletem na sáňkařskou dráhu. Tuto aktivitu jsme s nimi bohužel neabsolvovali. Ve středu nám začala další společná aktivita. V 9:30 hodin jsme se sešli na Medvědíně a šli jsme společně lyžovat. Nejprve jsme vyjeli nahoru na Mísečky, kde proběhlo rozdělení žáků. Každý z nás měl na starost minimálně jednoho žáka z Německa. Společně jsme lyžovali do půl druhé odpoledne. Po lyžování jsme se rozloučili, my jsme šli zpět domů a jim pokračoval program návštěvou snowtubingu. Ve čtvrtek jsme se sešli opět na Medvědíně, ale tentokrát nás čekal výlet na běžkách. Někteří z nás na nich stáli poprvé, ale to vůbec nevadilo. Vyjeli jsme nahoru a sjeli jsme ke Stopě, kde jsme hráli kolektivní hry. Po nich jsme pokračovali na Labskou, kde jsme zastavili na penzionu U Novotných. Zde jsme dostali výborný oběd. Po jídle jsme se vrátili Jelení cestou (tzv. Jeleňákem) zpět do Špindlu. Výlet si musel užít snad každý.

Celý týden jsme zakončili pátečním rozlučkovým večírkem. Sešli jsme se ve školní družině, kde proběhlo promítání společných fotek a samotné rozloučení.

Tento týden jsme si velmi užili a už se moc těšíme do Schwerinu.

Kučerová, Benešová, Suchá, Svědínek-Klepšová (žákyně 8. třídy)

Letos se jednalo již o třináctý pobyt studentů z Německa ve Špindlerově Mlýně v rámci partnerské spolupráce s touto školou. Tato společná setkávání nám již mnoho let přináší spoustu pozitivních věcí, jedná se např. o možnost našich žáků prakticky komunikovat v cizím jazyce (Aj, Nj), navazování nových přátelství a jejich udržování, poznávání naší sousední země a mnoho dalšího.

Projekt partnerské spolupráce by se nemohl uskutečňovat bez podpory Města Špindlerův Mlýn, Královéhradeckého kraje, místních organizací a přátel školy (SKOL MAX Ski School, a.s., Colorado ski rental, Skiareál Špindlerův Mlýn, AQUA Park Špindlerův Mlýn, Snow&Fun – sáňkařská dráha, Snowtubing Svatý Petr – Jiří Petrlík, Pension U Novotných, Pension Adolf, Taxi Petr Valouch).

Všem, kteří nás podporují v projektu partnerské spolupráce velice děkujeme.

Mgr. Drtina Vratislav