Výlet druháků k prameni Labe

28. 06. 2018

V posledním školním týdnu jsme se s druháky vydali na pěší výlet k prameni Labe. Předpověď počasí nebyla úplně příznivá, proto  jsme , kromě svačin, přibalili do batůžků i pláštěnky. Ty se po výstupu k Labské boudě hodily zejména proti studenému větru a drobným přeháňkám. Cestou jsme sledovali naučné panely Krnapu, Labský vodopád, fungující na stavidlo. U pramene nás zaujaly znaky měst, kterými Labe protéká (prvních pět jsme poznali z výletu do Hradce Králové) i symbolická studánka s vhozenými mincemi. Cestou zpět jsme viděli Pančavský vodopád, bunkr  z  předválečného opevnění, Vrbatovu boudu i mohylu, Šmídovu vyhlídku. Na závěr si děti (a chvíli i pan učitel) pohrály na hřišti u horní stanice LD Medvědín a dolů do Špindlu jsme sjeli, díky vstřícnému přístupu společnosti Melida, zadarmo lanovkou. Teprve na ní nás dostihl pořádný „slejvák“, ale protože na děti již dole čekali rodiče s auty, vůbec to nevadilo. Nutno podotknout, že téměř 17 km druháci ušli bez reptání, což je úctyhodný výkon.

Fotografie naleznete zde

Jan Lukáš -  tř. uč. II. třídy