Sportovní den mládeže s TAJV ve Špindlerově Mlýně

06. 09. 2022

1. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV ve Špindlerově Mlýně se uskutečnil v úterý 6.9.2022 v dopoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti základní školy. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy vytvořili celkem 10 smíšených týmů, které se na sportovišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Adam Hofman, Kryštof Husák a Karel Ramach. Finalisté semifinálového turnaje ve Špindlerově Mlýně získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Špindlerův Mlýn a Královéhradecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV ve Špindlerově Mlýně byl zrealizován za podpory Města Špindlerův Mlýn, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a partnerů projektu.

Mgr. Jan Váňa

Organizátor soutěže TAJV