PUTOVNÍ POHÁR PODKRKONOŠSKÝCH ŠKOL

31. 01. 2019

Závody podkrkonošských škol v běhu na lyžích

Ve středu 30.1. 2019 se na lyžařských tratích v Dolní Branné uskutečnil Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích klasickou technikou. V závodě excelovalo několik žáků ze ZŠ Špindlerův Mlýn a členů Sportovní akademie.  Lyžařských závodů se zúčastnili žáci z 10 základních škol z Podkrkonoší.

Prvňačka Amálka Wolfová díky svému bojovnému výkonu získala hned v úvodu závodního dopoledne zlatou medaili pro Špindlerův Mlýn, po ní na start nastoupil Vojta Skandera, který dojel na druhé pozici a František Verner, který se taktéž statečně vypořádal s náročnou 500m dlouhou tratí a skončil na krásném 7. místě.

Druhou třídu reprezentovali Magdalénka Kunčíková a Michal Kučera, kteří s přehledem zvítězili.

Za třetí třídu bojoval Tomášek Kyrián a i když to na medaili nestačilo, na trati nechal svoje maximum. V té samé věkové kategorii si Ella Nejezchlebová dojela pro bronzovou medaili.

Překrásný výkon předvedla Kristýnka Křížová na trati 1 km, kdy stylem start - cíl  všechny soupeřky ze čtvrté třídy nechala za zády. Za čtvrtou třídu doběhl v chlapecké kategorii na čtvrtém místě Michal Šimek a v těsném závěsu za ním Matěj Blažek.

Úspěšné dopoledne pro ZŠ Špindlerův Mlýn korunovali páťáci. Ella Kunčíková předvedla obdivuhodný výkon, kdy dokázala trať 1km zvládnout absolutně nejrychleji a předčila i všechny chlapce ze stejného ročníku. Skvěle závodila i děvčata - Evička Drhová a Katie Brown. V kategorii chlapců z pátých tříd se Matyáš Skandera radoval ze stříbrné medaile.

Díky těmto chvályhodným výkonům našich žáků se v konečném součtu bodů ZŠ Špindlerův Mlýn poprvé v historii povedlo zvítězit a závodníci si odvezli domů putovní pohár a věcné ceny.

Blahopřejeme zúčastněným a děkujeme obětavým organizátorům z Lyžařského spolku při ZŠ Dolní Branné za bezvadně uspořádané závody.