Projekt Etické dílny

20. 12. 2022

V úterý 6. 12. a ve čtvrtek 9. 12. 2022 se žáci 6. a 9. třídy zúčastnili programu Etických dílen. Etické dílny® jsou certifikované programy primární prevence pro základní školy neziskové organizace HOPE4KIDS z. s. a mají v dětech a dospívající mládeži rozvíjet pozitivní vlastnosti a sociální dovednosti. Ve svých programech podněcují v žácích schopnosti, které jim umožní rozhodovat se o vlastním životě, řešit každodenní problémy a vypořádat se s obtížnými situacemi.

Zkušená lektorka Ing. Bc. Karla Mihatschová, která již vedla Etické dílny na naší škole v předchozích letech, si pro šesťáky připravila zážitkový program Expedice: Tajemný ostrov a pro deváťáky program Filmová škola. Žáci 6. třídy i v rámci "přípravy na dobrodružnou expedici" užili pestrou škálu her a aktivit zaměřených na komunikaci, kreativitu a především na spolupráci celé třídy.

Naopak žáci 9. třídy si při tvoření "filmového pásu“ zavzpomínali na minulé společné školní zážitky a naplánovali si akce na posledních pár měsíců v naší škole.

V závěru byli žáci seznámeni s aplikací Zeptej se https://zeptej.se/, která bezplatně a anonymně poskytuje odpovědi a rady lektorů nadace na otázky a témata, které dospívají mládež zajímají.

Program Etických dílen byl přijat jako pozitivní a přínosný nejen lektorkou, učiteli ale hlavně žáky. A žáci 7. a 8. třídy se mohou těšit na program v jarních měsících 2023. Foto z programu naleznete zde.