Pohár rozhlasu 5. 5. 2023 Vrchlabí

10. 05. 2023

Jaro je mnohá léta spojeno s tradičním atletickým utkáním žáků základních škol druhého stupně s názvem Pohár rozhlasu.

Závodí se ve čtyřech kategoriích – mladší chlapci, dívky 6.-7.tř. a starší chlapci, dívky 8.-9.tř. Jedná se o soutěž družstev, kdy si sportovci mohou vybrat pouze dvě disciplíny (60 m, skok daleký, skok vysoký, delší trať- 600 m, 800 m, 1000 m, 1500 m, hod míčkem nebo vrh koulí) a štafetu. Následně se jejich výkony obodují, rozhoduje výsledný součet bodů celého teamu.

V okrskovém kole ve Vrchlabí, konaném v areálu manželů Zátopkových, se přijelo utkat se soupeři ze škol z Vrchlabska a dokonce polského teamu z Kowar, přes třicet žáků ZŠ Špindlerův Mlýn.

Všichni žáci statečně bojovali. Vynikající výkony předvedli: Kristýna Křížová 800 m – 2:36,9, Laura Pamulová 60 m 8,5 sec, Natali Machytková vrh koulí 854 cm a Jakub Kopecký vrh koulí 882 cm, Ondřej Lipták hod míčkem 39,5 m, starší dívky zvítězily ve štafetě 4 x 60 m, kdy se jim excelentně vydařily předávky.

Špindlerovští žáci obstáli na výbornou i přesto, že zima v Krkonoších byla dlouhá a neměli možnost se na tento závod dlouhodoběji připravovat. Mladší chlapci, starší chlapci a mladší žákyně shodně skončili na 4. místě. Starším děvčatům se podařilo vybojovat bronzovou medaili. Všechny teamy postoupily do okresního kola do Trutnova.