Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích

25. 02. 2017

Ve středu 15. 2. 2017 se žáci naší základní školy zúčastnili Poháru podkrkonošských škol v běhu na lyžích. Závody se konaly v Dolní Branné na Bakově a celá akce probíhala za krásného, slunečného počasí. Závody byly vypsány pro žáky prvních až pátých tříd. V konkurenci 14 škol obsadili naši žáci krásné 3. místo.

V kategorii prvních tříd  obsadila Majda Holická 9. místo a Honzík Tuček 8. místo. Za druhou třídu jsme na startovní čáru nominovali Kristýnku Křížovou a Natálku Machytkovou, holky svedly sestrovražedný souboj a nakonec Kristýnka doběhla na 3. místě a Natálka na místě 4. V kategorii druhých tříd chlapců, mile překvapil Michal Šimek, který doběhl na 2. pozici. V kategorii třetích tříd jsme měli nejpočetnější zastoupení, za chlapce nás reprezentoval Matěj Hroneš, který obsadil 5. místo, Matyáš Skandera skončil 7. Tonda Kyrián na 8. pozici a Naty Česák doběhl na 10. místě.   Dívky ze třetí třídy reprezentovala Ella Kunčíková, která svoji kategorii vyhrála po velké bitvě s Evičkou Drhovou. Katte Brown doběhla v této kategorii na krásné 8. pozici. Za čtvrtou třídu bojovala pouze Klárka Dvořáková, která doběhla 6. V kategorii pátých tříd doběhla na 5. místě Nela Pitts a na 6. místě Zuzanka Šustková.  Chlapce reprezentoval Matěj Šnajdr, který skončil pátý a Míša Diblíček, který proťal cílovou pásku na konečném 8. místě.

Všichni závodníci si zaslouží velikou pochvalu za snahu a za vybojované výsledky. Foto naleznete na fb školy a níže

Mgr. Alena Soukupová