Mobilní technologická učebna - projekt MPO

24. 10. 2023

V úterý 17. října 2023 jsme se vydali na exkurzi, která nás zavedla do světa technologie a elektromobility. Nemuseli jsme však jezdit nikam daleko, stačilo pěšky dojít na parkoviště ve Svatém Petru, kde na nás čekal technický kamion.

Celý den byl plný zajímavých aktivit a nových poznatků. Ráno v 8 hodin začala první část programu, která byla věnovaná technologii 3D tisku. Nejprve nám přednášející vše vysvětlil, poté jsme se rozdělili do skupin a měli jsme možnost sami vyzkoušet programování 3D tiskáren v aplikaci Tinkercad. Každý z nás si dokonce mohl vytisknout vlastní jmenovku. Po hodině a půl jsme se přesunuli ven, kde nás čekala druhá část. Venku jsme se zabývali elektromobilitou v České republice. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a měli jsme možnost podrobně prozkoumat Škodu Enyaq. Chlapci ocenili hlavně motorový systém a věnovali i velkou pozornost samotnému interiéru. Vše jsme zakončili ve škole, kde jsme měli možnost setkat se s kariérovou poradkyní. Mluvila s námi o vhodném výběru střední školy a představila nám spoustu příkladů z praxe. Na závěr jsme si udělali test, který nám ukázal, na jaké povolání bychom se mohli hodit.

Ve třídě jsme se shodli na tom, že se nám všechny části exkurze moc líbily. Někteří z nás dokonce začali přemýšlet i o oborech technického zaměření. Za tuto zkušenost moc děkujeme. Foto naleznete zde.

Fotožáci 9. třídy