McDonald´s Cup

12. 05. 2023

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zúčastnili fotbalového turnaje McDonald´s Cup, jehož okrskové kolo se konalo koncem dubna v Trutnově. Výjimečně letos v tomto termínu na našem školním hřišti již nebyl sníh, a tak mohl před turnajem proběhnout „intenzivní“ trénink, kde si naši hráči připomněli základní dovednosti s míčem.

V kategorii žáků 1. – 3. tříd naši žáci sice všechny zápasy prohráli, nikdy to však nebylo rozdílem třídy. Naopak od nezávislých diváků sklidili pochvalu za předvedenou hru. Bohužel jsme doplatili na dvě slabiny: dostávali jsme zbytečné góly a sami jsme potřebovali příliš mnoho šancí na skórování.

V kategorii žáků 4. a 5. tříd jsme byli zařazeni do skupiny „vesnických“ škol. Přes stejné slabiny, jako měli naši mladší, jsme dva zápasy vyhráli, v jednom remízovali a pouze jeden prohráli. A to znamenalo 2. místo v okrsku a postup do okresního kola.

V okresním kole jsme již narazili na silné týmy. S výjimkou porážky 6:0 s pozdějším vítězem turnaje jsme se ani tady neztratili. Sestava posílená o šikovné třeťáky nakonec obsadila 6. místo z osmi týmů. A to je pro naši školu, ve srovnání s násobně většími školami, úspěch.

Poděkování patří SA Špindlerův Mlýn za výpomoc s dopravou, panu Liptákovi – vedoucímu fotbalového kroužku při ZŠ a panu Drhovi za podporu při koučování a výpomoc s dopravou.

Pověřený trenér Jan Lukáš