Letní sportovní kurz VII. třídy - Častoboř 2018

22. 06. 2018

V týdnu od 10. do 15. června absolvovali žáci VII. třídy v krásném prostředí okolí Slapské přehrady tradiční Letní sportovní kurz.

V rámci této akce se žáci naučili pádlovat na pramicích, včetně základů kormidlování. Během výletů na Oboz, do Žraločí zátoky a na Novou Živohošť poznali, jak je důležitá souhra celé posádky. Nabyté dovednosti prověřil na závěr závod tříčlenných posádek.

Žáci si zkusili  různé sportovní aktivity v lese, mj. postřehový závod kombinovaný s „Kimovkou“ a  Azimutový závod, při kterém se naučili pracovat s buzolou.

Strhující byly i miniturnaje v „ringu“. Mnozí využili příležitost vykoupat se v celkem teplé a čisté vodě Vltavy.

Výlet po Albertových skálách maličko pokazilo nepříznivé počasí, což aspoň trochu vylepšila exkurze do soustružnické dílny v Křepenicích, kam jsme se zašli ohřát.

Svoje kouzlo měly i večery strávené u ohýnku.

Pro mnohé bylo novou zkušeností i cestování vlakem.

Myslím, že se tento kurz  letos vydařil i díky aktivnímu přístupu většiny žáků.

Fotografie naleznete zde.

Jan Lukáš - pověřený vedením kurzu