Letní kurz žáků osmé třídy ve Schwerinu

18. 06. 2018

Letní kurz žáků osmé třídy ve Schwerinu

Dne 1. 6. se naše třída vydala na tradiční výměnný pobyt do Německa. I přes všechny kolony a občas komplikované objednávky v německém MCD jsme po dvanácti hodinách dorazili do Schwerinu, kde jsme přespali v Neumühler Schule. Dopravu člověk neovlivní, ale díky dlouhé cestě jsme usnuli celkem rychle.

Následující den pro nás němečtí přátelé nachystali výlet na vodní lyže, kde jsme se setkali s šesti žáky partnerské školy. Byli jsme docela překvapení, jak nám to na vodě šlo. Pár pádů sice bylo, ale bez nich by to nebylo ono. Odpoledne jsme se šli podívat do centra Schwerinu. Den jsme zakončili pojídáním pizzy v místní pizzerii.

V neděli jsme navštívili Hansa-Park. Tam jsme strávili celý den. Moc jsme si to všichni užili. Některé atrakce nás vyděsili svou velikostí, ale i tak jsme prošli skoro všechny. Nejvíce obdivu u nás sklidila atrakce Kärnan. Před odjezdem zpátky do školy jsme se šli podívat k Baltskému moři. V něm se někteří z nás i vykoupali.

Další den jsme ráno odjeli do města Neuruppin, kde jsme se ubytovali ve sportovním kempu a odpoledne nám začal první trénink na dračích lodích. Na tyto tréninky jsme docházeli po zbytek našeho pobytu. Závěrečný závod na lodích sice nedopadl nejlépe, ale i tak jsme dojeli do cíle s úsměvem na tváři. V kempu jsme si krátili čas posloucháním hudby, míčovými hry, hraním ringa a navazováním kontaktů s německými žáky.

Ve čtvrtek ráno jsme se rozloučili a se spoustou skvělých zážitků jeli zpět do Špindlerova Mlýna. Jsme moc rádi, že jsme tam mohli jet.

Žáci 8. třídy

Letos se jednalo již o dvanáctý letní pobyt žáků ze Špindlerova Mlýna v německém Schwerinu v rámci dlouholeté partnerské spolupráce s touto školou. Na oplátku přijedou žáci a vyučující z  Neumühler Schule v únoru na týdenní pobyt do Špindlerova Mlýna.

Celá tato akce vzájemné spolupráce nám již po několik let přináší mnoho pozitivních věcí, jedná se např. o možnost našich žáků komunikovat v cizím jazyce (Aj, Nj), navazování a udržování (především díky sociálním sítím) nových přátelství, poznávání naší sousední země a mnoho dalšího.

Projekt partnerské spolupráce by se nemohl uskutečňovat bez podpory města Špindlerův Mlýn, Královéhradeckého kraje, místních organizací a přátel školy.

Všem kteří nás podporují v projektu partnerské spolupráce velice děkujeme.

Mgr.Vratislav Drtina