BRONZOVÝ ÚSPĚCH ŠPINDLEROVSKÝCH ŽÁKŮ

03. 02. 2020

POHÁR PODKRKONOŠSKÝCH ŠKOL V BĚHU NA LYŽÍCH

Ve středu 29.1.2020 proběhl Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích klasickou technikou v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Obětavým organizátorům z Lyžařského spolku při ZŠ Dolní Branné se povedlo i přes nepříznivé sněhové podmínky uspořádat parádní sportovní dopoledne, bohaté na špičkové výkony mladých závodníků z podkrkonošských škol.

Honzík Drha zvítězil s přehledem v kategorii prvňáků na trati 500m. Získal tak první zlatou medaili pro ZŠ Špindlerův Mlýn. Ve stejné věkové kategorii výborně reprezentovala Valentýnka Dlouhá, která do cíle dojela na krásném třetím místě. Martinka Liptáková mezi prvňačkami cílovou pásku protnula na pěkném 11. místě.

Druhačka Amálka Wolfová získala bronzovou medaili, po ní na start nastoupil Vojta Skandera, který se taktéž statečně vypořádal s náročnou 500m dlouhou tratí a skončil na 8. místě.

Třetí třídu úspěšně reprezentovali Michal Kučera, Ráďa Štantejský, Apolenka Česáková a Majda Kunčíková, která přesvědčivě zvítězila a díky ní ZŠ Špindlerův Mlýn získala již druhou zlatou medaili.

Jeden kilometr dlouhou trať absolvoval žák čtvrté třídy Honza Tuček a vybojoval 5. místo a ve stejné kategorii děvčat též reprezentovala Leontýnka Vrabcová.

V nejstarší kategorii 5. tříd Michal Šimek vybojoval bronz, skvěle zazávodila i Zdéňa Ramachová.

Díky těmto chvályhodným výkonům našich žáků se v konečném součtu bodů ZŠ Špindlerův Mlýn povedlo získat celkově 3. místo v náročné konkurenci jedenácti škol. Závodníci pod vedením Aleny Mrůzkové a Marcely Kunčíkové si odvezli domů medaile i věcné ceny, které jim předal samotný vládce našich hor- Krakonoš.