Bike Team Špindlerův Mlýn 2021/2022

21. 09. 2021

Bike Team Špindlerův Mlýn 2021/2022

Název :  Bike Team Špindlerův Mlýn, z.s.

Historie :     - založen  -  duben 2017

- zahájení tréninkové činnosti  - květen 2017

- registrace v Českém Svazu cyklistiky  - červen 2017

Správní rada :

•  Bronislav Šimek  - bronislav.simek@lbi.cz
  • Zdeněk Kříž – xkrizz@seznam.cz
  • Jiří Komárek – info@cyklokouc.cz

Správní manager -  Eva Erlebachová – eva.erlebachova@sportovniakademie.cz

Zaměření : Cyklistika pro děti a mládež, vzhledem k podmínkám ve Špindlerově Mlýně především horská kola. Trénink základních cyklistických dovedností s postupným zapojováním do závodní činnosti.

Cílová skupina :  Děti  a mládež – žáci ZŠ Špindlerův Mlýn, členové Sportovní akademie Špindlerův Mlýn, ostatní děti a mládež trvale bydlící ve Špindlerově Mlýně.

Trenérský  tým :    Hlavní trenéři

• Zdeněk Kříž
  • Bronislav Šimek

Kooperující trenérská výpomoc  ze Sportovní akademie

• Luboš Toman
  • Alena Mrůzková
  • Hana Makaloušová
  • Radim Jíreš
  • Jitka Machytková

Tréninková činnost 2021/2022:  rozdělení  do tréninkových skupin skupin dle věku

1. Ročníky 2012 -2015
  •  Tréninky  - 2-3x týdně, Špindlerův Mlýn nebo Vrchlabí, primárně zaměřené na techniku jízdy na  kole, trvání 1-1,5 hodiny
  1. Ročníky 2007-2011
  • Tréninky   -  2-3x týdně , Špindlerův Mlýn, zaměření na techniku jízdy na kole, rozvíjení vytrvalosti přiměřené věku, trvání 1,5-2 hodiny.
  1. Starší ročníky a vybraní závodníci
  • individuální tréninky dle individuálních plánů pro starší a pokročilé na bázi TreninkPeaks s využitím „chytrých hodinek“, spojování  do skupinky,  1x týdně v přítomnosti trenéra

Termíny tréninků: Termíny tréninků jsou vypisovány každý týden s přihlédnutím k aktuální předpovědi počasí , tréninky budou probíhat především ve Špindlerově Mlýně, příp. ve Vrchlabí, u starších ročníku se budeme snažit vypisovat i půldenní nebo celodenní tréninky na Singltrecích v Trutnově, Novém Městě pod Smrkem apod.

Standartně jsou tréninky vypisovány 3x týdně – pondělí, středa, pátek mezi 14-17h., začínají mladší, po nich jdou na řadu starší. Sraz na trénink je u Bílého mostu, pokud není určeno jinak.

Tréninková činnost probíhá v měsících  září-listopad a duben-červen.

Závodní činnost :   Účastníme se primárně závodů organizovaných ve Špindlerově Mlýně a v okolí,  především se jedná o závody zařazené do seriál Krkonošského poháru, aktivnější a zapálenější závodníci se účastní  i závodů zařazených do seriálů jako Kolo pro život, Středeční pohár. Ti nejlepší se mohou zařadit i  do závodů  Českého poháru, kde v letošním roce startovala pravidelně a úspěšně trojice našich děvčat – Eva Drhová, Ella Kunčíková  a Valérie Nováková, přičemž Eva Drhová po několika umístěních do 10. místa šokovala 3. místě na finále Českého poháru v Městě Touškov. Podařilo se nám sestavit i štafetu na Mistrovství ČR v XCO v Harrachově, která statečně bojovala s mnohem zkušenějšími týmy.

Finanční zajištění  :     členské poplatky pro sezónu 2021/2022 jsou následující

-  3.000,- Kč/rok děti 2012 a mladší

-  5.000,- Kč/rok děti 2011 a starší

-  závodnící s tréninkem přes platformu Trainingpeaks individuálně

-  členové Sportovní akademie mají slevu 50%

-  uhrazením členského poplatku získává závodník bezplatně nárok na

Týmový dres - 1x krátký rukáv, 1x zateplený dlouhý rukáv,

1x cyklistické kraťasy.

Přihlášky směřujte, prosím, na e-mailovou adresu:  eva.erlebachova@sportovniakademie.cz.

Ve Špindlerové Mlýně, dne 17.09.2021

Zpracoval Bronislav Šimek