BURZA KNIH NA POMOC UKRAJINĚ

08. 04. 2022

Ve středu 30. března 2022 se na naší škole konala Burza knih na pomoc Ukrajině, kterou jsme si pro naše mladší spolužáky připravili v rámci předmětu Výchova k občanství a zdraví. V průběhu března jsme od štědrých dárců vybírali knihy, které měli již přečtené a chtěli přispět na dobrou věc. Knih se nám sešlo opravdu hodně. Samotná burza probíhala po celou středu o přestávkách v dolní budově školy a zájem o knihy byl opravdu veliký. Knížky jsme prodávali za  20,- - 50,-Kč, podle toho, kolik kdo chtěl přispět. Jako doprovodný prodej jsme si přichystali dřevěná připínací srdíčka v ukrajinských barvách. Byli jsme rádi, že se této akce zúčastnili skoro všichni žáci, učitelé a rodiče, ať už věnováním knih nebo jejich zakoupením. Zvlášť děti z prvního stupně byly nákupem nadšené. Zbylé knihy (ale nebylo jich moc) odkoupil p. uč. Šmíd, který je věnoval školním knihovnám na I. i II. stupni.

Na charitativní účet Člověk v tísni jsme poslali celkovou částku 6 865,- Kč.

Žáci 9. třídy