Paragliding

Paragliding - nádherný letecký sport, při kterém jste úzce spjati s přírodou. Na naší škole je tento kroužek určen pro žáky vyšších ročníků. Náplň: pozemní manipulace s padákovým křídlem, jeho bezpečné ovládání na zemi. Létání - v tandemu, terény v Krkonoších (zejména Medvědín, Černá hora). Vše je zakončeno v rámci týdenního sportovního kurzu v 9. třídě. Nevýhodou tohoto kroužku je potřeba dobrého "letového" počasí - proto je velmi nepravidelný :-)

Vybavení - zajištěno sponzorsky, společností Gradient (žákovské padákové křídlo Bright, tandem BiGolden)

Rozdělení do dvou částí – tzv. „povinnou“, pro všechny žáky a „zájmovou“)

1. Pevná (povinná) součást výukových osnov (součást ŠVP):

Seznámení, „loučkování“, meteorologie, aerodynamika (rozšíření výukové oblasti Člověk a příroda, předmět Fyzika), tandemové lety. Určeno pro žáky 9. ročníku ZŠ (v rámci horolezeckého kurzu)

1. Nadstavba - zájmový útvar, celoročně (školní rok):

Seznámení s paraglidingovým křídlem, ovládání – pozemní manipulace; kite; letecké modelářství. Určeno pro žáky II. stupně ZŠ (6. – 9.), tandemové lety (viz níže).

Návaznost – pro zájemce řádný pilotní výcvik

Garant, pedagogické zajištění:;

Petr Libřický (kvalifikace - sportovní pilot, tandempilot), vedoucí kroužku

Lukáš Skrbek (kvalifikace – sportovní pilot, zkušební pilot, tandempilot, instruktor, inspektor),