Tradiční zimní pobyt žáků ze Schwerinu ve Špindlerově Mlýně

08. 02. 2019

V posledním lednovém týdnu se uskutečnil již tradiční pobyt žáků a jejich pedagogů z německého Schwerinu. Letos se jednalo o čtrnáctý zimní pobyt v rámci této dlouhodobé partnerské spolupráce, která funguje mezi ZŠ a MŠ Špindlerův Mlýn a německou Neumühler Schule Schwerin od roku 2005. Tak jako každý rok se společných akcí účastní vždy osmá třída, která na oplátku v červnu vyjede na plně hrazený týden vodních sportů  do Schwerinu.

Tato dlouhodobá partnerská spolupráce nám již několik let přináší mnohé. Především  žákům možnost komunikace v cizím jazyce (komunikačním jazykem je částečně němčina, se kterou naši žáci začínají v 7. třídě, ale především angličtina, kterou se děti z obou škol učí od 1. třídy), nová přátelství, poznání naší sousední země, jiných zvyklostí v jejich škole, jinou kulturu, atd.

Projekt partnerské spolupráce by se nemohl uskutečňovat bez podpory Města Špindlerův Mlýn, Královéhradeckého kraje, místních organizací a přátel školy (SKOL MAX Ski School, a.s., Colorado ski rental, Skiareál Špindlerův Mlýn, AQUA Park Špindlerův Mlýn, Snow&Fun – sáňkařská dráha, Snowtubing Svatý Petr – Jiří Petrlík, Pension Domovina, Pension Adolf, Taxi Petr Valouch).

Všem, kteří nás podporují v projektu partnerské spolupráce velice děkujeme.